Prosta droga do dobrego twarogu
1
mleko

Używamy najlepszego mleka. Zanim zrobimy z niego twaróg, przechodzi ono szereg badań. Sprawdzamy jego temperaturę, kwasowość, zawartość tłuszczu i białka. Jednak naszym punktem krytycznym jest badanie, czy nie ma w nim antybiotyków i substancji hamujących. Mleko, które je zawiera, jest utylizowane, ponieważ nie nadaje się do produkcji twarogu. Najwyższa jakość mleka to nasz priorytet!

2
pasteryzacja

Mleko na twarogi poddajemy procesowi pasteryzacji, a następnie szybko schładzamy. Proces ma na celu pozbycie się wszelkich niepożądanych drobnoustrojów.

Aby powstał twaróg, nie potrzeba skomplikowanych procesów. Serio. Produkcja jest prosta. Prosta jak idea Kanki, która przyświeca tworzeniu smacznych i zdrowych produktów. Zawsze szczerze mówimy o tym, jak wyglądają nasze procesy produkcyjne. Bo nie mamy nic do ukrycia. Po prostu.

twarog
twarog
3
kultury bakterii

Skupiamy się na odpowiednim ukwaszeniu mleka. Aby powstał twaróg, do wyselekcjonowanego mleka dodajemy kultury bakterii nazywane też szczepionkami. Są wśród nich także bakterie aromatotwórcze, dzięki którym ser nabiera smaku. Laktoza ulega procesowi fermentacji, w wyniku czego powstaje kwas mlekowy, a ostatecznie skrzep.

4
skrzep

Gdy mamy skrzep, właściwie jesteśmy na ostatnim etapie, bo to on stanie się za chwilę pysznym twarogiem. To, jak będzie smakował, a także jego konsystencja zależą m.in. od zawartości tłuszczu, jakości skrzepu, procesu dogrzewania i prasowania twarogu. Nie bez znaczenia jest też rodzaj dodanych bakterii i oczywiście dobra ręka oraz doświadczenie serowara.

5
twaróg, naturalnie!

Gotowy skrzep kroimy i podgrzewamy, mieszając. Podczas tej czynności wydziela się serwatka. Uzyskujemy także ziarno, a następnie gęstwę twarogową, którą prasujemy i formujemy. A potem wyprodukowany z najwyższą starannością i zachowaniem wszelkich norm twaróg można już kroić, pakować, wychłodzić i polecać konsumentom. Polecamy więc – nie tylko na śniadanie!